Scroll to top

 

رونمایی از یک اتفاق مهم پزشکی در مستند Gcs3

/ «ضریب هوشیاری ۳» دیدنی شد / روزنه‌ای تازه در درمان بیماران در شرف مرگ مغزی

مستند Gcs3 (ضریب هوشیاری ۳) به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابراهیم شفیعی روایتی تصویری از یک اتفاق مهم در دنیای پزشکی، آماده پخش شد.
به گزارش روابط عمومی فیلم، این فیلم مستند رونمایی از یک اتفاق مهم در دنیای پزشکی است و با محوریت دکتر مجید خسروی متخصص و جراح مغز و اعصاب تولید شده ، متخصصی که به روش منحصر به فردی برای نجات جان بیمارانِ در شرف مرگ مغزی دست پیدا کرده است.
مستند Gcs3 (ضریب هوشیاری ۳) در ۵۰ دقیقه آماده شده و شامل فیلم‌های بیمارانی است که با این روش درمان شدند. نمایش وضعیت آنان قبل از عمل، پس از عمل و حتی سال‌ها بعد از این اتفاق مستندات این فیلم مستند برای اثبات ادعای این پزشک ایرانی است. علاوه براین، مروری بر مقالات پزشکی مرتبط با این موضوع انجام شده و مستندات علمی پژوهشی نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

تحقیق ، نگارش و کارگردانی این مستند را ابراهیم شفیعی بر عهده داشته و از دیگر عوامل آن می توان به بازیگران: ابراهیم لطیفی، سهیل محبی، سها پورحاتمی، فهیمه گردان، علی خونساری، بیتا علیمحمدی ، مدیر فیلمبرداری : سجاد سبحانی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز : جواد کاهه، مدیر صدابرداری : جلال سعادت یار، تدوین : مهدی توسلی، طراح گریم : زهرا عباسی، طراح صحنه و لباس : ابراهیم لطیفی، صداگذار : جلال سعادت یار، موسیقی : اکبر بلالی، عکاس : امیر ایزدی، مدیر تولید : امین رضئی، مدیر تدارکات : علیرضا نظری و مشاور پروژه : وحید جلیلوند اشاره کرد.
گفتنی است که همه ساله میلیون‌ها انسان به دلیل مرگ مغزی جانشان را از دست می‌دهند؛ تاکنون هیچ روش درمانی برای نجات جان بیمارانی که به این عارضه دچار می‌شوند، وجود ندارد. مجید خسروی پس از ۱۵ سال مطالعه و پژوهش، برای اولین بار، روش درمانی را برای این بیماران ارائه کرده است.

en_USEnglish